Co powinniśmy zawrzeć w regulaminie naszej strony www? Zależy to oczywiście od jej charakteru i funkcji, jakie ma spełniać. Na pewno jednak powinna się w nim znaleźć informacja o właścicielu i jego braku odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników. Większość stron zakłada bowiem ingerencję użytkowników w różnym stopniu – od komentarzy i ocen indywidualnej twórczości – po fora dyskusyjne. Jeżeli chodzi o te ostatnie, szczególnie ważna jest informacja o granicach swobody wypowiedzi – użytkownik powinien mieć świadomość, iż za nieodpowiednie zachowanie może dostać ostrzeżenie lub jego konto może zostać usunięte bądź czasowo zablokowane.
Należy pamiętać, iż użytkownika danej strony, forum itp., zawsze obowiązuje aktualny regulamin, który może ulec zmianie. Strona bądź inna forma aktywności internetowej jest bowiem zindywidualizowana i jako taka ma prawo i niejako obowiązek doskonalić się i aktualizować.
Osobną kwestią pozostaje działalność komercyjna, reklamowa niektórych stron – w przypadku, gdy administrator strony poprosi o zgodę na przesyłanie materiałów reklamowych, jest zobowiązany wymusić ponowne przeczytanie regulaminu (bądź zapoznanie się z jego zmianami) oraz jego zatwierdzenie. Dopiero wtedy może zapoczątkować tego rodzaju marketing.